
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.75 mm |
| Circuit Type | SP3T |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 0 Hz to 3.5 GHz |
| Interface | |
| Insertion Loss (dB) | 0.8 dB |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | |
| Data Rate | |
| Throw Configuration | SP4T |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| P1dB | 29 dBm |
| Max Frequency | 3.5 GHz |
| Output Power | |
| Supply Voltage | 5 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| IIP3 | 48 dBm |
| Sensitivity (dBm) | |
| Isolation | 36 dB |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Frequency Range | 0 Hz to 3.5 GHz |
| RF Type | CATV |
Stock: 258
Distributors
pcbx
Unit Price$5.84151
Ext.Price$5.84151
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.84151 | $5.84151 |
| 10 | $5.07034 | $50.70340 |
| 25 | $4.80150 | $120.03750 |
| 50 | $4.61354 | $230.67700 |
| 100 | $4.43295 | $443.29500 |
| 300 | $4.24047 | $1272.14100 |
| 500 | $4.05635 | $2028.17500 |
| 1000 | $3.90961 | $3909.61000 |
